Výkladový slovník zákoníku práce a pracovního práva

zákoník práce výkladový slovník
Zákoník práce slovník

Zákoník práce výkladový slovník

Vážení čtenáři poradny pracovního práva,

na základě úspěchu naší poradny jsme se rozhodli připravit výkladový slovník k nejobvyklejších termínů z oblasti zákoníku práce a pracovního práva obecně.

Náš výkladový slovník nemá ambici být vyčerpávající encyklopedií termínů pracovního práva a zákoníku práce. Slovník přináší stručné výklady termínů, které jsou v pracovním právu a personalistice běžně užívány, ale jejich přesný význam už tak běžně znám být nemusí.

Zákoník práce - výkladový slovník obsahuje v současné době kolem stovky nejčastěji využívaných termínů a frází pracovně právní problematiky.

Termíny jsou řazeny nejen podle abecedy, ale také podle jednotlivých kategorií naší pracovně právní poradny. Spíše pro zajímavost máte možnost využít stránky s nejoblíbenějšími a nově přidanými termíny slovníku zákoníku práce.

V případě, že Vám v našem slovníku nějaké heslo nebo termín chybí a domníváte se, že by mělo být doplněno, napište nám svůj návrh emailem.


a b c č d e f g h ch i j k l m n o p r s t u v x y z ž

všechny termíny nejaktuálnější nejoblíbenější

Hesla slovníku zákoníku práce a pracovního práva

absence   absolvent   agentura práce BZOP-zaměstnanec   BZOP-zaměstnavatel bezpečnostní přestávka   cestovní náhrady   částečná nezaměstnanost   čerpání dovolené   diskriminace   doba určitá   dohoda o pracovní činnosti   dohoda o provedení práce   dohoda o ukončení pracovního poměru zvýšení/prohloubení kvalifikace doručování písemností   dovolená kalendářní rok   dovolená odpracované dny   evidence doby   exekuce   garantovaná mzda   hmotná odpovědnost   hromadné propouštění   povinnosti zaměstnavatelů   informování o obsahu poměru   jiná překážka   kolektivní smlouva   konkureční doložka   konto pracovní doby   krácení dovolené   kvalifikační dohoda   lhůty v pracovním právu   mateřská dovolená   minimální tarify   místo pracoviště   místo výkonu práce   mladiství   neplatné rozvázání poměru   neplatnost úkonů   odpočinek mezi směnami   odpočinek v týdnu   nerovnoměrná doba   noční práce   ochrana zájmů zaměstnavatele   ochranná lhůta   odchodné   odpovědnost za schodek   odpovědnost za škodu   odstupné   zrušení poměru zaměstnanec   zrušení poměru zaměstnavatel   osobní spis   osobní údaje   potvrzení o zaměstnání   pracovní cesta   pohotovost   pracovní smlouva   přesčas   přestávky v práci   převedení na jinou práci   příplatky za práci   prostoj   rodičovská dovolená   rovnoměrná pracovní doba   rozvržení doby   smrt zaměstnance   srážky ze mzdy   stálá mzda   stravné   stravování   těhotné zaměstnankyně   termín výplaty   uchazeči o zaměstnání   vedlejší poměr   vnitřní předpis   výkon rozhodnutí   výplatní páska   výpověď zaměstnanec   výpověď zaměstnavatel   výpovědní doba   zákaz výpovědi   zaměstnanec   zápočtový list   zaručená mzda   zkušební doba   způsobilost   zvýšení kvalifikace   živelná událost

Kategorie právní poradny

  1. Vznik pracovního poměru
  2. Pracovní doba, překážky v práci, pracovní neschopnost
  3. Mzda, odměna za práci
  4. Pracovní podmínky, vzdělávání zaměstnanců, bezpečnost práce
  5. Mateřská dovolená, Rodičovská dovolená, odchod, návrat, ukončení
  6. Hmotná odpovědnost, náhrada škody
  7. Dohoda o provedení práce, o pracovní činnosti
  8. Jiné dotazy z pracovního práva a zákoníku práce
  9. Služební cesty a cestovní náhrady

Pracovně právní dotazy nejaktuálnější:

Nejaktuálnější články a aktuality: